Alternate Text

تقویت و انسجام سازمانی به منظور مدیریت یکپارچه منابع طبیعی

English پارسی 
اخبارآموزش مدیریت جامع حوزه آبخیز توسط مدیران پروژه منارید

آموزش مدیریت جامع حوزه آبخیز توسط مدیران پروژه منارید

3,054تعداد نمایش:
1394/02/06تاریخ:
آموزش مدیریت جامع حوزه آبخیز توسط مدیران پروژه منارید

کارگاه آموزشی « تسهیلگری و مدیریت جامع حوزه آبخیز» در تاریخ 4-1 اردیبهشت 1394 در یزد توسط دفتر ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد. 

روز آخر این کارگاه به آموزش در زمینه «مدیریت جامع حوزه آبخیز» اختصاص داشت که توسط مدیران ملی و استانی پروژه منارید دستاوردها، دانش و تجربیات بدست آمده توسط این پروژه با حضارین به اشتراک گذاشته شد. شرکت کنندگان در این کارگاه، مدیران حوزه (مدیران منتخب برای مدیریت جامع حوزه آبخیز کشور)، نمایندگان جوامع محلی از حوزه های انتخابی، نمایندگام تعاونی‌ها و بخش‌های خصوصی فعال و کارشناسان ترویج از استانهای کشور را شامل می‌شدند. 

دکتر هوشنگ جزی، مدیر اجرایی ملی پروژه‌های منارید و حبله رود در این کارگاه، به تشریح ویژگی‌های اساسی مدیریت جامع، عناصر و موانع آن پرداخت. به علاوه،  نقشه راه پیاده سازی مدیریت جامع حوزه آبخیز را که توسط پروژه های منارید و حبله رود تهیه شده است، به تفصیل توضیح داد. سپس مهندس رضا باقری، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد و مدیر اجرایی پروژه منارید در این استان، اقدامات و فعالیتهای این پروژه در راستای تحقق مدیریت جامعه حوزه آبخیز طبق این نقشه راه را برای حضار تشریح کرد. 

  در ادامه، دکتر پرویز گرشاسبی، معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و قائم مقام مدیر ملی پروژه منارید به اسناد بالادستی و ضرورتهای مدیریت جامع حوزه آبخیز در کشور اشاره کرد. 

در ادامه مطلب ارائه شده توسط آقای جزی در این کارگاه، جهت مطالعه علاقمندان آمده است: