Alternate Text

تقویت و انسجام سازمانی به منظور مدیریت یکپارچه منابع طبیعی

English پارسی 
اخباربرگزاری هشتمین نشست کمیته راهبری پروژه منارید

برگزاری هشتمین نشست کمیته راهبری پروژه منارید

2,462تعداد نمایش:
1395/09/29تاریخ:
هشتمین نشست کمیته راهبری پروژه منارید در تاریخ 19 آبان 1395 در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بهاباد/ یزد با ریاست آقای جلالی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با حضور فرماندار شهرستان بهاباد و مشارکت دیگر اعضای این کمیته از برنامه توسعه ملل متحد، وزارت‌کشور، جهادکشاورزی، نیرو و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و استانداری‌های استان‌های یزد، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و چهار محال و بختیاری برگزار شد در این جلسه، نمایندگان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی نیز حضور داشتند. 
آقای جلالی با اشاره به هدف پروژه منارید که تحقق انسجام سازمانی بوده اظهار امیدواری نمود با اجرای دقیق و توسعه آن خدمتی به مردم کشور و منابع¬طبیعی کشور شود. وی بحث جامع¬نگری در حوزه آبخیز، یکی از مسایل اساسی و راهبردی برای مدیریت سرزمین دانست و از برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) و مشارکت GEF، آقایان گرشاسبی، جزی و سایر مدیران و تمام سازمان¬ها و ارگان‌های مرتبط به ویژه سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، وزارت نیرو و تمام افرادی که با این پروژه همکاری دارند تشکر نمود. 
در این نشست آقای جزی مدیر اجرایی ملی پروژه منارید ضمن ارائه گزارشی از میزان تحقق مصوبات جلسات پیشین کمیته راهبری به بیان اقدامات پروژه منارید در استان‌های پایلوت پرداخت.
در این نشست مقرر شد در فاز تعمیم، استان‌هایی که منابع مالی مناسبی از طرف دولت تامین نمایند و قابلیت اجرای پروژه از طریق  cost sharing (صندوق مشترک منابع مالی جهت اجرای پروژه) را داشته باشند در اولویت خواهند بود.
همچنین تعمیم پروژه منارید در خراسان رضوی (حوزه اترک) از سال 2017 به تصویب اعضا رسید و تصمیم گرفته شد در برنامه‌کاری سال آتی آموزش، ظرفیت‌سازی، استفاده از ظرفیت مشاورین و اجرای پروژه‌ها و......... لحاظ و اجرای صندوق مشترک منابع مالی (cost sharing) در استان‌های تعمیمی بخصوص خراسان رضوی مورد پیگیری قرار گیرد و در برنامه کاری سال 2017 لحاظ شود.
بعد از اتمام این نشست گروه از اقدامات اجرایی پروژه منارید در روستاهای پایلوت منارید در شهرستان بهاباد بازدید بعمل آوردند.