Alternate Text

تقویت و انسجام سازمانی به منظور مدیریت یکپارچه منابع طبیعی

English پارسی 
مستندات کمیته راهبرینهمین و آخرین جلسه کمیته راهبری پروژه بین المللی منارید برگزار شد

نهمین و آخرین جلسه کمیته راهبری پروژه بین المللی منارید برگزار شد

809تعداد نمایش:
1396/11/04تاریخ:


نهمین و آخرین نشست کمیته راهبری پروژه منارید در تاریخ 21 آذر  1396 در محل سالن جلسات سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با ریاست آقای آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با دستور جلسه ذیل برگزار شد:
1. ارائه گزارش ارزیابی پایانی پروژه در سال2017
2. ارائه نقطه نظرات اعضای محترم کمیته راهبری
3. جمع‌بندی و قرائت مصوبات

با توجه به نظرات اعضای کمیته راهبری موارد ذیل مورد تصویب اعضا قرار گرفت:

1. با مسئولیت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور کارگروهی از تمامی دستگاه‌های مرتبط جهت بررسی استمرار پروژه تشکیل خواهد شد این کارگروه فرصت‌های ممکن جهت شروع فاز جدید پروژه منارید را بررسی و نحوه ادامه پروژه را به اعضای کمیته‌ی راهبری ملی و استان‌ها اعلام خواهد کرد.
2. برنامه توسعه ملل متحد ضمن تاکید بر ادامه روند پروژه و براساس تفاهم نامه اولیه امضا شده با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور ادامه پروژه، جلسات مشترکی را برای تعیین  نحوه و ادامه همکاری و حمایت با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار خواهد کرد.
3. با هماهنگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اقدام لازم برای ارائه دستاوردهای دو پروژه‌ حبله‌رود و منارید در کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس انجام شود.
4. طی دو ماه آینده کارگاهی به منظور تبیین پروژه منارید با حضور سازمان برنامه و بوجه و دست‌اندرکاران استانی و ملی پروژه برگزار شود در این کارگاه تعدادی از نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی نیز دعوت خواهند شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان شمالی میزبانی این کارگاه را بر عهده گرفت.
5. با همکاری و کمک وزارت کشور، معاونت عمران، توسعه امور شهری و روستایی، جلسه‌ای مشترک با معاونین عمرانی همه استان‌های در تهران برگزار تا اهداف و دستاوردهای منارید و نحوه ادامه این پروژه و حمایت از طرح ملی مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز کشور که براساس این مدل برنامه‌ریزی شده است، مورد بحث قرار گرفته و بتواند بطور جدی در استان‌ها  مورد حمایت قرار گیرد. 
6. در ادامه روند اجرایی منارید موضوع استفاده از رویکرد بنگاه داری نوین در کنار ایجاد مشاغل خرد پیگیری شود.
7. دستاوردها و نتایج پروژه منارید مستند شده و توسط دفتر سازمان ملل در ایران در اختیار مجامع بین‌المللی، آژانس‌ها و کشورهای دیگر قرار گیرد. 
8. ردیف‌های استانی برای ادامه و روند اجرایی منارید در استان‌های پایلوت تا پایان برنامه ششم حفظ شده منابع لازم تامین شود.
9. مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها موظفند نسبت به ارائه گزارش‌های ماهانه به دفتر پروژه اقدام نمایند.